Liderler için Duygusal Zeka Çalıştayı

Liderler için Duygusal Zeka Çalıştayı

Başarılı sonuçlar üretebilme yeteneğinizi kat kat arttırmak istiyorsanız bu çalıştay size göre.

Liderler için Duygusal Zeka Çalıştayı

World Economic Forum tarafından yayınlanan Future of Jobs raporunda Endüstri 4.0 ile iş hayatında yaşayacağımız değişimler açıklanıyor. Bazı işlere gerek kalmayacağı ancak yeni iş alanlarının açılacağı belirtiliyor. Yeni iş alanları yeni yetkinlikleri, yeniden öğrenmeyi ve farklı mesleklere geçiş ihtiyaçlarını da beraberinde getirecek. Yaşadığımız endüstri devrimi sürecinde proje yöneticileri ve iş liderleri olarak bu değişimi nasıl yöneteceğiz, hangi yetkinliklerimizi geliştirmeli, hangi yeni yetkinlikleri kazanmalıyız? Bu sorunun cevapları arasında Duygusal Zeka önemli bir kavram olarak karşımıza çıkıyor. Duygusal zeka WEF raporunda 2020’de ihtiyaç duyacağımız ilk on yetkinlik arasında yer alıyor. Hayatta ve iş hayatında daha etkili ve başarılı olmanın, daha sağlıklı ilişkiler edinmenin, yaşam kalitesi ve refahını arttırmanın yolunun duygusal zekadan geçtiğini bilimsel araştırmalardan biliyoruz.

Yapılan araştırmalara göre, duygusal zeka yetkinliklerini başarılı bir şekilde kullanan liderler diğerlerine göre 43 kat daha başarılı sonuçlar üretebilmektedir. Yapılan ölçümlere göre duygusal zekaya odaklanan şirketlerin performansı diğerlerine göre 22 kat daha fazla.

Liderliğin olmazsa olmazı duygusal zekanın geliştirilmesini amaçladığımız bu çalıştayda Six Seconds organizasyonunun duygusal zeka modelini baz alıyoruz ve Six Seconds araçlarını kullanıyoruz. Six Seconds dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonu. Kar amacı gütmeyen bir kurum olarak hedefi dünyada bir milyar insanın duygusal zekayı deneyimlemesi.

Ölçmediğin bir şeyi iyileştiremezsin mantığıyla önce bir duygusal zeka envanteri uyguluyoruz. Çalıştay süresince bu envanter baz alınarak üretilen beyin profilleri, liderlik raporu gibi araçlarla yolumuzu aydınlatıyoruz. Farkındalığı hızlandıran bu araçlardan aldığımız yardımla hedeflerimizi ve eylem adımlarımızı belirliyoruz. Günlük hayatımızda uygulayarak yetkinliklerimizi pekiştiriyoruz. Duygusal zeka gelişimini sürekli kılacak yöntemler ve planlarla çalıştayımızı tamamlıyoruz.

Siz de fark yaratan bir lider olmak istiyorsanız bu ayrıcalıklı çalıştayda yerinizi alın.

  • Başlangıç:2019-09-07
  • Bitiş:2019-09-07
  • Saat:
  • Yer:
  • Fiyat:
  • Detay: